O nas

Mój nauczyciel - Faeq Biria

 

Faeq Biria na stałe mieszka w Paryżu, gdzie znajduje się jego studio jogi, jest honorowym prezesem francuskiego stowarzyszenia jogi. Wiele podróżuje propagując jogę Iyengara na całym świecie.

 

Od 1985 roku prowadzi każdego lata w Mirabel et Blacons, na południu Francji, jedyne w swoim rodzaju intensives of joga, na które przyjeżdżają uczestnicy z całego świata. Faeq w wielu miejscach na świecie przyczynił się do założenia stowarzyszeń jogi B.K.S. Iyengara, między innymi dzięki niemu powstało PSJI w Polsce. Pomimo wielu podróży co roku znajduje czas aby odwiedzić Swego Mistrza w Punie. Prowadząc zajęcia Faeq łączy ogromną wiedzę i doświadczenie z wielkim poczuciem humoru. Uczestniczenie w intensivach przez niego prowadzonych to wspaniałe przeżycie.

 

Metoda B.K.S. Iyengara jest jedyna w swoim rodzaju. Postawy ciała - Asany i Pranayamy, czyli techniki oddechowe, wykorzystywane są tutaj z ogromną precyzją i szczegółowością. Każdy z nas, niezależnie od wieku i stanu zdrowia , może je wykonywać dzięki wielu wariantom i specjalnie zaprojektowanym pomocom.

Człowiek jest całością, dlatego zdrowie nie jest wyłącznie brakiem chorób, ale polega na odczuwaniu własnej pełni
i osiągnięciu doskonałej harmonii wszystkich elementów naszego bytu.